Biogram
AGNIESZKA TOMCZYSZYN-HARASYMOWICZ

ur. w 1971 roku, ukończyła polonistykę i historię na Uniwersytecie Opolskim. 
Pracuje jako polonistka w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach, zajmuje się młodzieżą uzdolnioną literacko. Prowadzi uczniów w świat niekonwencjonalnych lekcji; wyszukuje w podopiecznych talenty i wpaja im konieczność ich rozwijania. W macierzystej szkole organizuje spotkania autorskie ze współczesnymi poetami i prozaikami. PG nr 2 w Głuchołazach odwiedzili dotychczas: Krzysztof Konarski, Sławomir Matusz, Tadeusz Soroczyński, Alicja Rzepecka, Sławomir Płatek, Mirosław Puszczykowski, Ferdynand Głodzik. Publikuje w licznych almanachach. Jej wiersze ukazują się również w pokłosiach ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów literackich.
Jest autorką wstępów do książek literackich oraz publikacji na temat wpływu czytania dzieciom na ich rozwój intelektualny i tożsamość literacką.
Wydała trzy własne tomy poezji: Gdyby tak miłość (2000), Kobiety (2004), gównazjum.pl (2011).
W 1999 roku wyróżniona Nagrodą Specjalną Marszałka Sejmiku Województwa Opolskiego, a w 2000 roku nagrodą Twojego Stylu. W 2008 zdobyła Grand Prix w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Katowicach, a w 2011 została laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki; nominowana do druku autorskiej książki w IV i V Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Kazimierza Ratonia w Olkuszu w 2009 r./2010 r. W 2011 r. zdobyła III wyróżnienie w OKP im. A. Kamieńskiej i J. Śpiewaka w Świdwinie oraz III nagrodę o Laur Czerwonej Róży w Gdańsku.

fot. Sylwester Turski

Kreator www - przetestuj za darmo